آموزش وردپرس
خانه / تور آنتالیا / کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر
قیمت تور آنتالیا

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

ایران مرکز ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ blog

کلیسای سنت گریگور روشنگر یکی از جاذبه‌های ارمنستان و از کلیساهای جامع حواری ارمنی در دنیا محسوب می شود.

ساخت این ساختمان در سال ۱۹۹۷ میلادی شروع و در سال ۲۰۰۱ میلادی به پایان رسید. کلیسای جامع سنت گریگور لوزاوریچ، برای هزار و هفتصدمین سالگرد اعلام مسیحیت به‌عنوان دین رسمی ارمنستان و برای ادای احترام به سنت گریگور روشنگر که دین مسیحیت را به ارمنستان معرفی کرد ساخته شده است.

معمار این بنا استپان کیورکچیان است که این کلیسا را به سبک معماری ارمنی طراحی کرده است. این کلیسا در ناحیه کنترون، و در نزدیکی ایستگاه متروی ژنرال آندرانیک واقع شده است.

این کلیسا به اهتمام وازگن یکم و به پاس بزرگداشت ۱۷۰۰ امین سالگرد انتشار دین مسیحیت در ارمنستان ساخته شد و خود پاتریاش شخصا یک سنگ یادبود را در محل احداث کلیسا قرار داد.

مراسم برکت کلیسا توسط گارگین یکم در سال ۱۹۹۷ و در روز ضیافت عید تبشیر مریم مقدس در تاریخ هفتم آوریل برگزار شد. طراحی این بنا توسط معمار استپان کیورکچیان صورت گرفت و مجموعه آن سه کلیسای مادر سی (Mother See)، سنت کینگ تردات (St King Trdat) و سنت کوئین آشکهن (St Queen Ashkhen) را در برمی گیرد.

برج ناقوس آن همراه با بیش از ۳۰۰ ستون و یک گنبد دقیقا روبروی کلیسا قرار گفت. بازمانده های سنت گریگور روشنگر در داخل گنبد نگاه داشته شدند، بازماندگانی که توسط گارگین نژده از کلیسای ارمنی سنت گرگپری (St Gregpry) در ناپل آورده شده بودند.

این کلیسا جایگاه چندین سالن پهناور است که در طبقه همکف یافت می شود. به طور کلی مجموعه این کلیسا در زمینی به مساحت ۳۸۲۲ متر مربعی گسترانیده شده و ارتفاع آن از سطح زمین تا بالای کلیسا حدودا ۵۴ متر است. در ساخت بنای این کلیسا از مونولیت آهن و بتون به عنوان مصالح استفاده شده و نمای آن با سنگ توفای نارنجی رنگ مزین گردیده. بنایی زیبا و قابل توجه که از طریق اکثر نقاط پایتخت خودنمایی می کند.

دسترسی: کلیسای سنت گریگور روشنگر در ناحیه کنترون در خیابان تیگران متس (Tigran Mets) قرار گرفته و از طریق ایستگاه متروی ژنرال آندرانیک قابل دسترسی است.

نوشته کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تور ارزان آنتالیا

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

خیابان آزادی تهران

خیابان آزادی تهران تهران تهران خیابان آزادی تهران (نام پیشین: خیابان آیزنهاور) خیابانی در غرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *