آموزش وردپرس
خانه / تهرانگردی / بهترین بستنی فروشی های تهران کجا هستند؟
قیمت تور آنتالیا

بهترین بستنی فروشی های تهران کجا هستند؟

تاریخچه بستنی

مطالب مرتبط:
موزه بستنی، خوشمزه ترین و رویایی ترین موزه دنیا
بستنی جلاتو چیست و چه تفاوتی با بستنی معمولی دارد؟
باورنکردنی است! اما این بستنی به هیچ وجه آب نمی شود!

جالب است بدانید که تاریخچه بستنی احتمالا به کشور خودمان می رسد و حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در زمان امپراطوری هخامنشیان ابداع شده است. در آن زمان با فرا رسیدن روزهای گرم فصل تابستان بستنی هایی با طعم های زعفرانی و میوه ای می خوردند و حتی شواهد یافت شده حاکی از آن است که ۴۰۰ قبل از میلاد مسیح آن ها فالوده را همراه با گلاب می خودند.

البته خوردن دسرهای یخی در کشور چین هم ۴ هزار سال قدمت دارد. آن ها سنگ نمک و برف را در جداره های لیوان شربت قرار می دادند یا با شیر، برنج و انواع ادویه خوراکی های یخی تهیه می کردند. دسرهای یخی از طریق تجار به ایران رسیدند و بستنی های زعفرانی و فالوده ساخته شدند.

نمی شود از تاریخچه بستنی در ایران گفت و به اکبر مشتی اشاره نکرد. او نخستین بستنی فروشی را در تهران تاسیس کرد. این مغازه در خیابان ری نبش خیابان ادیب الممالک افتتاح شد. او زحمات زیادی برای بستنی در ایران کشید. آن زمان ایران یخچال نداشت و اکبر مشتی سراسر زمستان مشغول جمع آوری یخ از کوه های اطراف تهران بود. این یخ ها در یخچال های طبیعی که گودال های عمیقی بودند نگهداری می شد.

امروز دیگر سال ها از زمان اکبر مشتی گذشته اما هنوز هم بستنی فروشی های زیادی نام اکبر مشتی را برای مغازه خود انتخاب می کنند. در ادامه سری به بستنی فروشی های تهران می زنیم و از آب میوه و بستنی سنتی های میدان سپاه تا جلاتوهای شمال شهر را امتحان می کنیم.

نوشته بهترین بستنی فروشی های تهران کجا هستند؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تور ارزان آنتالیا

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

بهترین کافه های محله کولوناکی در آتن

پس از ساعت‌ها گردش و خرید و بازدید از مکان‌های دیدنی، شاید دوست داشته‌ باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *